Ostatnie pożegnanie
08-05-2026 11:09

śp. Ryszard Zembaczyński
Wojewoda Opolski w latach 1990-1998
Prezydent Miasta Opole w latach 2002-2014
Samorządowiec i polityk zaangażowany w obronę Opolszczyzny. Symbol opolskiego samorządu.
Odszedł człowiek wyjątkowo życzliwy, zrównoważony, empatyczny, przychylnie nastawiony do naszego miasta i regionu. Wspaniały administrator i gospodarz województwa.
Rodzinie, bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.