x
Wyszukaj w serwisie
x

Najmłodsi na Dzień Niepodległości

Z samego rana w czwartek 10 listopada w Przedszkolu nr 3 „Z tradycjami” miała miejsce piękna uroczystość z okazji święta odzyskania niepodległości przez Polskę. Najmłodsi wraz z opiekunami przygotowali bogaty program artystyczny, który zaprezentowali przybyłej delegacji samorządowej.

 

Uroczystość rozpoczęła przemówieniem Pani Dyrektor Przedszkola nr 3 Anna Komplikowicz-Serwetnicka: „Święto Niepodległości, z okazji którego się dziś spotykamy to obok święta Konstytucji 3 maja, jedno z dwóch najważniejszych świąt państwowych dla każdego Polaka. Dlatego też dziś wolni i dumni z naszej przeszłości uczymy młode pokolenie czcić nasze symbole narodowe: orła w godle, biel i czerwień flagi oraz hymn „Mazurek Dąbrowskiego”, którego 4 zwrotki zaraz zaśpiewamy w ramach akcji MEN „Niepodległa do hymnu”.

 

Przedszkole nr 3 w Głubczycach kultywuje tradycje, a jedną z nich jest spotkanie takie jak dziś, w którym udział wezmą oprócz naszych Małych Patriotów zaproszeni goście, których serdecznie witam.”

 

W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Głubczyc – Pan Adam Krupa, Dyrektora ZOKiS – Pan Bartosz Dzieża, Komendantka Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach – Pani Katarzyna Mojzyk, Kierownik Domu Dziennego Pobytu – Pani Liliana Dąbrowa wraz z podopiecznymi oraz redaktor biuletynu samorządowego „Głos Głubczyc” oraz portalu „Twoje Głubczyce” – Pan Mateusz Kitka.

 

Wszystko, co polskie jest piękne. Wiemy o tym my dorośli, wiedzą o tym również nasze przedszkolaki.

 

W polskich tańcach Trojak, Mazur, Oberek, w piosenkach i wierszach naszych polskich poetów i kompozytorów, zaprezentowały się dzieci z grupy średniaków „Muchomorki i Delfinki”, grupy starszaków „Misie i Pszczółki”, a najmłodsza grupa „Biedronki” stanowiła wraz z gośćmi widownię.

 

Dla tak młodej grupy wiekowej, zaangażowanie w przygotowanie tego typu apeli jest swoistą lekcją historii i patriotyzmu, która stanowić będzie fundament do dalszego rozwoju postaw funkcjonowania w społeczeństwie polskim, za co należą się podziękowania pracownikom i dyrekcji Przedszkola.

Redakcja

Data publikacji: 10-11-2022 13:45
Data modyfikacji: 10-11-2022 13:45