x
Wyszukaj w serwisie
x

Doceniono nowoczesne budownictwo w Głubczycach

20220729_141112.jpeg

W ostatni piątek 29 lipca miało miejsce spotkanie Okręgowej Rady Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Inicjatorem spotkania był Przewodniczący Okręgowej Rady Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa dr hab. inż. Dariusz Bajno.

 

Spotkanie miało na celu zapoznanie członków Izby z efektywną budową na przykładzie produktów Silka Tempo, Ytong Jumbo, Ytong Panel oraz płyt dachowych Ytong produkowanych przez firmę Xella Polska Sp. z o.o. i stosowanych łączenie na budowie firmy TBC Development w Głubczycach.

 

Szybciej, efektywniej, bezpieczniej

Efektywna budowa jest spełnieniem oczekiwań obecnego rynku budowlanego. Pozwala ona na szybszą budowę przy mniejszej liczbie pracowników, dodatkowo pracownicy nie są poddawani obciążeniu ciężką, fizyczną pracą, ponieważ to wykonuje maszyna – w tym przypadku specjalny miniżuraw budowlany do montażu dużych bloczków Silka Tempo i Ytong Jumbo oraz duży żuraw budowlany, który usprawnia całą budowę umożliwiając montaż np. płyt dachowych Ytong.

 

Całość jest wspomagana projektami i planami montażowymi wykonanymi w technologii BIM, co w ramach efektywnej budowy eliminuje błędy i w efekcie końcowym prowadzi do niższych kosztów budowy.

 

TBC Development Xella LB - wyróżnienie.jpeg

"Innovatix 2022" dla TBC Development, Wojciech Łasut (Xella), Tomasz Czyżowicz (TBC Development) / © fot. Xella

 

Lider Budownictwa 2022 – V edycja programu

Zgodnie z powyżej opisaną technologią powstało osiedle 28 budynków w zabudowie szeregowej oraz 2 budynki wielorodzinne w Głubczycach przy ul. Dworcowej i właśnie za tę realizację firma TBC Development otrzymała specjale wyróżnienie „Innovatix 2022” na Gali Lidera Budownictwa za wdrażanie innowacyjnych technologii Xella w budownictwie.

 

Foto-sets-Stage-News-Gala-LD-XL-1350x540.jpeg

Gala "Lider Budownictwa 2022" w Łodzi / © fot. Xella

 

Wieczorem 5 czerwca 2022 r. na uroczystej gali w Łodzi wręczono statuetki Lider Budownictwa 2022. Rozpoczęto od przyznania dwóch wyróżnień. Pierwsze, w kategorii realizacji największej liczby domów w technologii ściany jednowarstwowej Ytong, otrzymał pan Sławomir Szmuda z firmy Usługi Budowlane Szmuda Sławomir. Kolejne z wyróżnień – „Innovatix 2022”, dotyczyło wdrażania innowacyjnych technologii Xella w budownictwie. Wyróżnienie to otrzymał pan Tomasz Czyżowicz z firmy TBC Development z Głubczyc.

 

Wracając do Okręgowej Rady Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – w ramach spotkania w Głubczycach, uczestnicy mieli okazję zobaczyć budowę oraz montaż na żywo dużych bloczków Silka Tempo i Ytong Jumbo specjalnym miniżurawiem oraz wysłuchać prezentacji na temat efektywnej budowy oraz nowego typu miniżurawi budowlanych, którą po wizycie na budowie przeprowadził Wojciech Łasut, Dyrektor działu technicznego wsparcia sprzedaży w firmie Xella.

 

Data publikacji: 01-08-2022 09:58
Data modyfikacji: 01-08-2022 10:05
Polecamy
 • Wirtualny spacer
 • System Informacji Przestrzennej
 • obywatel.gov.pl
 • Muzeum logo.png
 • Krnowsko - Głubczyckie Wirtualne Muzeum
 • MOK w Głubczycach
 • Biblioteka Publiczna Głubczyce
 • Twoje Głubczyce
 • TV Głubczyce
 • Cmentarz Komunalny w Głubczycach
 • Śląsk bez granic
 • baner_partnerstwo_nyskie.jpeg