x
Wyszukaj w serwisie
x

Spotkanie z sołtysami

Spotkanie z sołtysami i policją 0001.jpeg

W ostatnią środę 20 października w Urzędzie Miejskim miało miejsce spotkanie sołtysów gminy Głubczyce

 

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy burmistrza Głubczyc Pana Adama Krupy. Omówione zostały kwestie bezpieczeństwa, plany i kierunki działań na przyszły rok.

 

W pierwszej części spotkania na sali obecni byli funkcjonariusze Policji – I zastępca komendanta powiatowego policji w Głubczycach mł. insp. Renata Worek, zastępca naczelnika prewencji ruchu drogowego aspirant sztabowy Marek Dąbrowski i Straży Miejskiej w osobie komendanta Romualda Dąbrowy. Pan Marek Dąbrowski przedstawił sprawozdanie działań Policji za miniony rok. Przedstawiciele sołectw podjęli dyskusję z przedstawicielami służb mundurowych. Sporządzono notatki, które zostały przekazane komendantowi Policji.

 

W kolejnym punkcie burmistrz przybliżył zebranym także temat funkcjonowania samorządu terytorialnego ze szczególnym uwzględnieniem kosztów realizowanych w minionych latach na terenach gminy Głubczyce (wiejskich, miejskich) w kontekście planowanego przyszłorocznego budżetu. Omówiono sprawy bieżące. Spotkanie z sołtysami jest dobrą okazją do wspólnej dyskusji na temat potrzeb i realnych możliwości poprawy życia mieszkańców całej gminy. Zachęcamy do obecności i aktywnego udziału w kolejnych tego typu wydarzeniach.

 

 

 

Data publikacji: 21-10-2021 14:59