x
Wyszukaj w serwisie
x

Ostatnie pożegnanie Sołtysa Pielgrzymowa

Ryszard Brzeziński.jpeg

 

Z żalem przyjęliśmy informację o śmierci w dniu 23 listopada 2019 roku

Śp.

RYSZARDA BRZEZIŃSKIEGO

Sołtysa wsi Pielgrzymów

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej                                                Burmistrz Głubczyc

Kazimierz Naumczyk                                                           Adam Krupa

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 28 listopada 2019 roku o godz. 12:00 we wsi Pielgrzymów.  

 


 

Ryszard Brzeziński urodził się 3 września 1945 r. w Gliwicach. Tam spędził dzieciństwo, zdobył edukację i pracował w Polskich Odczynnikach Chemicznych. W początkowych latach 90-tych był jednym z założycieli Towarzystwa Miłośników Lwowa w Gliwicach. Ponieważ rodzice Jego byli ekspatriantami z Kresów, Ryszard zainteresował się historią rodzinnego miasta Brzeżany i okolic. Cała Jego działalność w Gliwicach i później na naszej ziemi poświęcona była Kresom, a szczególnie miastu Brzeżany.

 

Pod koniec lat 70-tych kupił w miejscowości Pielgrzymów podupadający w ruinę pałac i postanowił tu zamieszkać na stałe. Całe swoje życie poświęcił Kresom Wschodnim, gromadził u siebie w pałacu pamiątki z przedwojennych Brzeżan i okolic. Powstał potężny zbiór, który pozwolił na zorganizowanie kilku wystaw poświęconych pięknym pamiątkom z minionego okresu. Przez ostatnie 30 lat w trakcie pobytu na ziemi głubczyckiej, był bardzo zaangażowanym Członkiem Zarządu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Głubczycach.

 

Żegnamy Cię Ryszardzie, spoczywaj w pokoju Kresowiaku, niech ziemia pielgrzymowska będzie dla Ciebie przyjazna. Zostaniesz w naszej pamięci jako wspaniały i dobry kolega i wielki miłośnik Twojego rodzinnego kochanego miasta Brzeżany.

 

Spoczywaj w pokoju!

 

Data publikacji: 26-11-2019 12:02
Data modyfikacji: 02-12-2019 17:05