x
Wyszukaj w serwisie
x

V Głubczycka Olimpiada Seniorów

To już piąty raz Dom Dziennego Pobytu w Głubczycach przygotował Głubczycką Olimpiadę Seniorów.


Zaprosiliśmy do udziału seniorów z zaprzyjaźnionych Domów z całej opolszczyzny: Domu Dziennego Pobytu w Krapkowicach, Domu Dziennego Pobytu w Opolu „Nad Odrą” i „Malinka” oraz Domu Dziennego Pobytu w Zdzieszowicach „Jarzębina” i „Stokrotka”.

 

W tym roku, dzięki uprzejmości Pani dyrektor Jolanty Wojtuś, Olimpiada odbyła się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Głubczycach. Naszą Olimpiadę poprowadziła prawdziwa olimpijka z Igrzysk w Barcelonie Pani Bożena Bąk, a główną sędzią była Pani Maria Zajdel nauczyciel wychowania fizycznego. Rozgrzewkę drużyn przed zawodami poprowadziła Pani Alina Babińska – instruktor fitness.

 

Konkurencje były przeróżne: i na sprawność fizyczną, i na sprawność umysłową. Jako pierwszy był „Paletkowy slalom”, naprawdę bardzo trudna konkurencja. Nie każdemu z uczestników udało się utrzymać lotkę położoną na paletce do badmintona i biec slalomem między pachołkami! Chyba tylko gromki doping kibiców umożliwił wykonanie tego zadania.

 

Następna konkurencja „Krzyżowka” pozwoliła złapać oddech, ale za to wymagała wysiłku umysłowego. Liczył się czas! Ta z drużyn, która jak najszybciej rozwiąże krzyżówkę zdobywa najwięcej punktów. Jako trzecia była konkurencja „Biegnij/kopnij”. Pod tym niewiele mówiącym tytułem kryło się najzabawniejsze zadanie. Rozłożoną gazetę należało umieścić na piersiach zawodnika, który miał przebiec wyznaczony dystans, tak aby gazeta nie spadła – a nie można było jej trzymać rękami! Trasę powrotną należało pokonać kopiąc przed sobą zgniecioną w kulkę gazetę. Co wcale nie było takie łatwe! Dużo śmiechu było również przy następnych konkurencjach „Kalambury” i „Wieszanie prania”. Tak proste czynności stają niezwykle trudne, gdy trzeba wykonać je na czas.

 

Śpiewy i gromki doping kibiców powodował, że co jakiś czas na salę gimnastyczną zaglądali zaciekawieni uczniowie i nauczyciele, którzy zapewnili nas że absolutnie nie przeszkadzamy – wręcz przeciwnie, dołączyliby się do naszej zabawy, gdyby tylko mieli taką możliwość. To jest bardzo dobry pomysł, który na pewno wykorzystamy.

 

Na zakończenie naszej Olimpiady uczennice Szkoły Nr 1 dały pokaz tańca, tak popularnej obecnie Zumby. Gorące rytmy sprawiły, że seniorzy także ruszyli na parkiet i wspólnie z młodzieżą wykonali ten energiczny taniec.

 

Nie było miejsc na podium, nagrodą dla każdej z drużyn był udział we wspólnej zabawie i radość z wykonania zadania. Drużyny otrzymały pamiątkową statuetkę oraz drobne nagrody: Kalendarz Głubczycki i mapę Głubczyc, a także przesmaczne serki z Mleczarni Turek w Głubczycach. Dodatkowo zamiast medalem, uczestnicy zostali uhonorowani różą. Drużyna, która okazała się najszybsza otrzymała także słodki prezent w postaci tortu.

 

Zabawa zakończyła się wspólną biesiadą w Domu Dziennego Pobytu w Głubczyach. Niestety aura nie pozwoliła nam bawić się w naszym przepięknym ogrodzie, ale deszcz nie popsuł nam humorów – śpiewom nie było końca. Z żalem pożegnaliśmy naszych gości mówiąc: do zobaczenia za rok!

 

Liliana Dąbrowa
kierownik
Domu Dzienengo Pobytu w Głubczycach

 

Data publikacji: 21-06-2016 09:47
Data modyfikacji: 21-06-2016 10:01
Polecamy